The 2021 board meeting looked a lot different than in previous years, but virtual platforms allow us to see each other and stay safe.  Partners is continuing to work hard to provide educational and networking opportunities for our members.

Board Members

Y

President

Peg Larson

Oshkosh

110 Stoney Beach Rd

WI

54902
920-231-3005 (h) 920-420-1482 (c)

Y

Lakes Chair

Lois Kreeger

Waupaca

N4305 Ware Road

WI

54981
715-316-1521

Y

Southeastern Chair

Jane Henderson

Greenfield

5324 W Bottsford Avenue

WI

53220
414-327-4217

Y

Immediate Past President

Jan Molaska

Wausau

216 N 36th Ave

WI

54401
715-581-9304

N

Strategic Planning Committee

Leigh Ann Larson

Madison

PO Box 259038

WI

53725-9038
608-274-1820

N

Strategic Planning Committee

Sharon Scott

West Bend

1101 Hazelwood Court

WI

53095
262-334-6296 (h) 262-707-3159 (c)

Y

Public Policy

Committee Chair

Bill McCullough

Eau Claire

133 Canterbury Rd

WI

54701
715-832-7053 (h) 715-514-8153 (c)

N

Best of the Best Committee

Kay Ludwig

Medford

821 N Shattuck St

WI

54451
715-748-5296

N

WAVE Award Committee

Sandy Gobler

Eau Claire

231 Garfield

WI

54701
715-491-5486

Y

Convention Chair (2021)

Terri Donlin

Oregon

232 Elliott Lane

WI

53575
608-225-8337

Y

Webmaster

Patricia Franks

Black River Falls

1873 Amber Rd

WI

54615
509-939-3406 (c)

Y

Finance Committee

Committee Chair

John Tully

Cameron

1190 24-3/4 Street

WI

54822
715-859-6775 (h) 715-642-2239 (c)

N

Finance Committee

Julie Steiner

Viroqua

219 E South St

WI

54665
608-606-0892

N

Bylaws Committee

Peg Larson

Oshkosh

110 Stoney Beach Rd

WI

54902
920-231-3005 (h) 920-420-1482 (c)

N

Bylaws Committee

Julie Steiner

Viroqua

219 E South St

WI

54665
608-606-0892

N

Membership Committee

Jane Henderson

Greenfield

5324 W Bottsford Avenue

WI

53220
414-327-4217

N

Membership Committee

Beverly Lazar

Hawkins

W411 Southfork Road

WI

54530
715-492-6572

N

Leadership Committee

Jaci Fuller

Eau Claire

3377 Southgate Court

WI

54701
715-225-3978

Y

Nominating Committee

Committee Chair

Jan Molaska

Wausau

216 N 36th Ave

WI

54401
715-581-9304

Y

President-Elect

Sharon Scott

West Bend

1101 Hazelwood Court

WI

53095
262-334-6296 (h) 262-707-3159 (c)

Y

North Central Chair

Lyn Krohn

Wausau

7015 #1 Highland Drive

WI

54401
715-551-4714

Y

Southern Chair

Barbara Lauersdorf

Reeseville

W9289 Cty Rd I

WI

53579
920-927-3960

Y

Strategic Planning Committee

Committee Chair

Sherry Jelic

Sun Prairie

7574 Suffolk Down

WI

53590-9539
608-235-9526

N

Strategic Planning Committee

Bill McCullough

Eau Claire

133 Canterbury Rd

WI

54701
715-832-7053 (h) 715-514-8153 (c)

N

Strategic Planning Committee

Julie Steiner

Viroqua

219 E South St

WI

54665
608-606-0892

N

Public Policy

Kari Hofer

Madison

5510 Research Park Drive

WI

53711
608-274-1820

N

Best of the Best Committee

Melanie Miller

Stoughton

3159 Duncan Rd

WI

53589
608-513-9894

N

WAVE Award Committee

Leigh Ann Larson

Madison

PO Box 259038

WI

53725-9038
608-274-1820

Y

Convention Co- Chairs (2022)

Iva Mulhern

Prairie du Chien

37207 Seymour Drive

WI

53821
608-326-9062 (h) 319 551-9561 (c)

Y

Parliamentarian

Robert Schuck

Winter

N6011 State Rd 70

WI

54896
608-513-6830

N

Finance Committee

Terri Donlin

Oregon

232 Elliott Lane

WI

53575
608-225-8337

Y

Bylaws Committee

Committee Chair

Sharon Scott

West Bend

1101 Hazelwood Court

WI

53095
262-334-6296 (h) 262-707-3159 (c)

N

Bylaws Committee

Bill McCullough

Eau Claire

133 Canterbury Rd

WI

54701
715-832-7053 (h) 715-514-8153 (c)

N

Bylaws Committee

John Tully

Cameron

1190 24-3/4 Street

WI

54822
715-859-6775 (h) 715-642-2239 (c)

N

Membership Committee

Judy Jaggard

Janesville

1510 Excalibur Drive

WI

53546
608-752-5760

N

Membership Committee

Iva Mulhern

Prairie du Chien

37207 Seymour Drive

WI

53821
608-326-9062 (h) 319 551-9561 (c)

N

Leadership Committee

Cindy Hermel

Wausau

145671 Walden Blvd

WI

54401
715-848-3322

N

Nominating Committee

Peg Larson

Oshkosh

110 Stoney Beach Rd

WI

54902
920-231-3005 (h) 920-420-1482 (c)

Y

Secretary

Julie Steiner

Viroqua

219 E South St

WI

54665
608-606-0892

Y

Northwestern Co-Chairs

Beth Burnham

Shell Lake

N2579 Willow Trail

WI

54871
715-468-2524

Y

West Central Chair

John Tully

Cameron

1190 24-3/4 Street

WI

54822
715-859-6775 (h) 715-642-2239 (c)

N

Strategic Planning Committee

Judy Jaggard

Janesville

1510 Excalibur Drive

WI

53546
608-752-5760

N

Strategic Planning Committee

Patsy Pippin

Boscobel

4954 County Road S

WI

53805
608-375-2474; 608-485-2129

N

Strategic Planning Committee

John Tully

Cameron

1190 24-3/4 Street

WI

54822
715-859-6775 (h) 715-642-2239 (c)

Y

Best of the Best Committee

Committee Chair

Beverly Lazar

Hawkins

W411 Southfork Road

WI

54530
715-492-6572

N

Best of the Best Committee

Trudy Wallin

Viroqua

305 16th Fairway Cr

WI

54665
608-637-2930 (h) 608-778-7783 (c)

N

WAVE Award Committee

Linda Nandory

Black River Falls

614 N 10th Place

WI

54615
715-284-0966 (h) 715-896-0541 (c)

Y

Convention Co- Chairs (2022)

Patsy Pippin

Boscobel

4954 County Road S

WI

53805
608-375-2474; 608-485-2129

Y

Newsletter (Winter)

Kay Lyndahl

Sun City Center

2418 Kensington Greens

FL

33573
813-633-6624

N

Finance Committee

Peg Larson

Oshkosh

110 Stoney Beach Rd

WI

54902
920-231-3005 (h) 920-420-1482 (c)

N

Bylaws Committee

Sherry Jelic

Sun Prairie

7574 Suffolk Down

WI

53590-9539
608-235-9526

N

Bylaws Committee

Jan Molaska

Wausau

216 N 36th Ave

WI

54401
715-581-9304

Y

Membership Committee

Committee Chair

Peg Larson

Oshkosh

110 Stoney Beach Rd

WI

54902
920-231-3005 (h) 920-420-1482 (c)

N

Membership Committee

Lois Kreeger

Waupaca

N4305 Ware Road

WI

54981
715-316-1521

N

Membership Committee

John Tully

Cameron

1190 24-3/4 Street

WI

54822
715-859-6775 (h) 715-642-2239 (c)

N

Leadership Committee

Peg Larson

Oshkosh

110 Stoney Beach Rd

WI

54902
920-231-3005 (h) 920-420-1482 (c)

Y

Committee of Three

Beth Burnham

Shell Lake

N2579 Willow Trail

WI

54871
715-468-2524

Y

Treasurer

John Tully

Cameron

1190 24-3/4 Street

WI

54822
715-859-6775 (h) 715-642-2239 (c)

Y

Northwestern Co-Chairs

Beverly Lazar

Hawkins

W411 Southfork Road

WI

54530
715-492-6572

Y

Western Chair

Donna Nelson

Westby

105 Bergum St

WI

54667
608-634-2225 (h) 608-632-4973 (c)

N

Strategic Planning Committee

Peg Larson

Oshkosh

110 Stoney Beach Rd

WI

54902
920-231-3005 (h) 920-420-1482 (c)

N

Strategic Planning Committee

Sue Schuelke

Colgate

3876 Glenwood Court

WI

53017
414-630-1183

Y

Community Health Education

Committee Chair

Sue Schuelke

Colgate

3876 Glenwood Court

WI

53017
414-630-1183

N

Best of the Best Committee

Leigh Ann Larson

Madison

PO Box 259038

WI

53725-9038
608-274-1820

Y

WAVE Award Committee

Committee Chair

Jeanne Tatro

Antigo

W10058 Birch Rd

WI

54022
715-219-0945

N

WAVE Award Committee

Diane Schmidt

Fitchburg

5873 Schumann Dr

WI

53711
609-273-4208 (h) 608-516-1154 (c)

Y

WHA Liaison

Leigh Ann Larson

Madison

PO Box 259038

WI

53725-9038
608-274-1820

Y

Newsletter (Summer)

Kay Lyndahl

Sturgeon Bay

1909 S Lake Michigan Dr

WI

54235
920-746-5122

N

Finance Committee

Sharon Scott

West Bend

1101 Hazelwood Court

WI

53095
262-334-6296 (h) 262-707-3159 (c)

N

Bylaws Committee

Lois Kreeger

Waupaca

N4305 Ware Road

WI

54981
715-316-1521

N

Bylaws Committee

Robert Schuck

Winter

N6011 State Rd 70

WI

54896
608-513-6830

N

Membership Committee

Beth Burnham

Shell Lake

N2579 Willow Trail

WI

54871
715-468-2524

N

Membership Committee

Lyn Krohn

Wausau

7015 #1 Highland Drive

WI

54401
715-551-4714

Y

Leadership Committee

Committee Chair

Bill McCullough

Eau Claire

133 Canterbury Rd

WI

54701
715-832-7053 (h) 715-514-8153 (c)

N

Leadership Committee

Jan Molaska

Wausau

216 N 36th Ave

WI

54401
715-581-9304